Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
parna turbína - SITA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Parná turbína. Foto: SITA/AP Photo/Matthias Rietschel
16. februára 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Škoda Power dodá turbíny do Nemecka aj Veľkej Británie

Foto: SITA/AP Photo/Matthias Rietschel

„Parné turbíny pre priemyselné využitie sú veľmi perspektívny segment energetiky aj v súčasnej svetovej recesii. Škoda Power sa momentálne uplatňuje aj v tomto segmente, ktorý v minulosti z kapacitných dôvodov opomínala. Dva nové projekty, ktoré sme získali na vyspelých západoeurópskych trhoch, nám ukazujú, že je naša stratégia správna,” dodal Šmondrk.

Pre britskú elektráreň Sleaford v grófstve Lincolnshire dodá podnik turbosústrojenstvo s inštalovaným výkonom 40 MW. Zákazníkom je dánska spoločnosť Burmeister & Wein Scandinavian Contractors A/S. Elektráreň v Sleaford vlastnená firmou Eco2 Ltd. bude spaľovať biomasu a zásobovať elektrickou energiou 65.000 okolitých domácností. Pre mesto Sleaford je to významný projekt v oblasti výroby energie z obnoviteľných zdrojov, povedal Šmondrk.

Ďalšie turbosústrojenstvo s inštalovaným výkonom 45 MW vrátane kondenzátora, dohľad nad montážou a uvedenie do prevádzky bude smerovať do nemeckého Stendalu západne od Berlína. Uskutočňuje ho miestna papiereň Zellstoff Stendal, ktorá je najväčším výrobcom papiera v strednej Európe.

ČTK, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.