Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. júla 2012 Ostatné od Energia.skSITA

Široká verejnosť rozhodne o podpore projektov v programe SPPoločne

V máji vyhlásili SPP, Nadácia SPP a EkoFond prvú fázu regionálne zameraného verejnoprospešného programu SPPoločne, v ktorom vyzývali nepodnikateľské právnické osoby, aby zasielali projekty, prostredníctvom ktorých vylepšia svoje vlastné okolie, alebo oživia komunitný život v danom regióne.

Od 15. mája do 10. júna 2012 mohli nepodnikateľské právnické osoby prihlasovať svoje projekty do programu SPPoločne. Prihlásené projekty sú rozdelené do dvoch kategórií. V kategórii „SPPoločne pre ľudí“ sú projekty z oblasti kultúry či športu a v kategórii „SPPoločne pre domovinu“ sú projekty zamerané na rozvoj vzdelávania v oblasti ekológie a zveľaďovanie životného prostredia. Projekty môžu získať finančný príspevok vo výške od 3 000 eur do 10 000 eur.

„Od mája, kedy sme vyhlásili program SPPoločne založený na adresnej pomoci, sme zaznamenali samé pozitívne ohlasy. Ľudia úprimne ocenili, že chceme pomáhať konkrétnym ľuďom a komunitám vo všetkých regiónoch Slovenska a že vďaka nášmu partnerskému programu SPPoločne si môžu skrášliť prostredie, v ktorom žijú, oživiť tradície vo svojom regióne a skvalitniť tak životnú úroveň“, podelila sa o svoju radosť Martina Nehézová, vedúca útvaru korporátneho imidžu, CSR a sponzoringu, SPP.

Do spoločného partnerského programu SPPoločne sa prihlásilo takmer 700 projektov, z ktorých až 240 postúpilo do verejného on-line hlasovania. Tieto projekty získali od regionálnych odborných hodnotiacich komisií najvyšší počet bodov za originalitu, prínos pre daný región či komunitu. V každom regióne, teda na západe, v strede a na východe má šancu uspieť minimálne 10 projektov s najvyšším počtom pridelených hlasov – 5 projektov v kategórii „SPPoločne pre ľudí“ a 5 projektov v kategórii „SPPoločne pre domovinu“.  Program SPPoločne tak finančne podporí tie najkvalitnejšie projekty, ktoré vyberie samotná široká verejnosť. Celkovo je v programe SPPoločne na podporu projektov vyčlenených až 320 000 eur.

Od 13. júla bude o tých najprínosnejších projektoch rozhodovať len samotná verejnosť. Verejné on-line hlasovanie sa uskutoční prostredníctvom špeciálne zriadenej webstránky k programu SPPoločne – www.sppolocne.sk. Jeden hlasujúci môže poslať až dva hlasy – jeden hlas vybranému projektu z kategórie „SPPoločne pre ľudí“ a druhý hlas v prospech projektu z kategórie „SPPoločne pre domovinu“ v rámci celého Slovenska. Projekty, ktoré dostanú najviac hlasov, tak môžu získať finančný príspevok od 3 000 do 10 000 eur. Verejné hlasovanie ukončíme 19. augusta 2012. Výsledky verejného hlasovania uverejníme na www.sppolocne.sk už 23. augusta 2012.

Súbežne s verejným on-line hlasovaním spúšťame od 13. júla 2012 aj sprievodnú súťaž k programu s názvom „Zlepšime SPPoločne Slovensko“ o atraktívne ceny.

Do tejto súťaže bude automaticky zaradený každý hlasujúci. Ten, kto pošle až dva hlasy, má väčšiu šancu vyhrať. Súťaž bude prebiehať v 6 žrebovacích kolách od 16. júla do 20. augusta 2012. Žrebovanie výhercov súťaže sa uskutoční každý pondelok za predchádzajúci týždeň, do 18:00 h, elektronicky náhodným výberom. Všetky súťažné hlasy okrem tých, ktoré boli vyžrebované (získali hlavnú a vecnú cenu), postupujú vždy do ďalšieho kola žrebovania.

V každom žrebovacom kole vyhrá 1 súťažiaci hlavnú cenu – víkendový wellness pobyt v kaštieli Grand Castle v Liptovskom Hrádku pre dve osoby. Na záchranu a zveľadenie tejto národnej kultúrnej pamiatky prispeli SPP aj Nadácia SPP v rámci ďalšieho zo svojich verejnoprospešných programov. Ďalší 5 súťažiaci získajú zaujímavé ceny. Vyhrať môže tak spolu až 36 súťažiacich.

Mená výhercov v súťaži budeme priebežne zverejňovať na www.sppolocne.sk od 16. júla do 24. augusta 2012.

Po skončení verejného hlasovania získajú tri mimoriadne zaujímavé projekty navyše od SPP a jeho partnerov Nadácie SPP a EkoFondu bonusové ceny v hodnote až 6 600 eur.

Zdroj: SPP

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.