Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro peniaze kalkulacka
Foto: ilustračné, GettyImages
16. decembra 2020 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

SIH poskytol spoločnosti KOOR zdroje na obnovu verejných budov

Ako informuje holding, rozvoj energetických služieb vo verejnom sektore naráža na doterajšie spôsoby financovania, ktorými sú skoro výlučne granty s intenzitou nenávratnej časti na úrovni 95 %.

Takéto financovanie pritom podľa neho nemotivuje k efektívnemu využívaniu finančných prostriedkov a zároveň obmedzuje množstvo budov, ktoré dokážeme obnoviť z verejných zdrojov.

Špeciálny finančný produkt

Slovak Investment Holding považuje oblasť rozvoja energetických služieb za jednu z najkľúčovejších priorít, ktorá pomôže Slovensku k dosiahnutiu klimatických cieľov a zároveň najefektívnejšie vynakladá finančné prostriedky. Z uvedených dôvodov sa SIH rozhodol pripraviť špeciálny finančný produkt pre rozvoj tohto trhu,“ uviedol generálny riaditeľ holdingu Ivan Lesay.

Tento finančný nástroj je určený pre ESCO spoločnosti (Energy Service Company), ktorý podľa SIH jednak vyplní dieru na trhu a zároveň umožní realizovať kvalitnú obnovu verejných budov.

Vo vlastníctve štátu

Slovak Investment Holding je akciová spoločnosť v 100-percentnom vlastníctve štátu. Jej hlavným poslaním je podpora strategických verejných i súkromných investícií na Slovensku v oblasti infraštruktúry, energetickej efektívnosti, odpadového hospodárstva, sociálnej ekonomiky a malých a stredných podnikov.

Finančné prostriedky na realizáciu investícií čerpá z európskych štrukturálnych a investičných fondov. SIH financuje projekty výlučne návratnou formou, teda pomocou finančných nástrojov a nie grantovým spôsobom.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.