Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. novembra 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Siemens zvýšil zisk o 10 %, energetická časť zaostala

Zisk na akciu firma odhaduje na 7,2 až 7,7 eura. V odhade celoročného zisku ale nie sú započítané náklady na chystané prepúšťanie zamestnancov v energetickej divízii. V minuloročnom fiškálnom roku Siemens vytvoril zisk takmer 6,1 mld. eur.

Šéf koncernu Joe Kaeser uviedol, že aj napriek dobrým celkovým výsledkom čaká podnik reštrukturalizácia. Týkať sa bude energetická divízia, ktoré vo štvrťroku zaznamenala 40 %-ný pokles zisku a o 20 % sa jej znížili aj tržby. Príjmy z tejto divízie tvoria zhruba pätinu celkových príjmov koncernu.

Očakáva sa, že firma kvôli stratám prepustí tisíce zamestnancov tejto divízie, z ktorej mnohí pracujú vo východnej časti Nemecka. Vyslúžila si za to už kritiku nemeckej ministerky hospodárstva Brigitte Zypriesové. Štrukturálne problémy tejto divízie má podľa Kaesera na svedomí práve nemecká politická reprezentácia, ktorá podporuje prechod k OZE.

Siemens je známy hlavne výrobou elektrárenských systémov. V poslednom desaťročí sa však stal lídrom v oblasti digitalizácie priemyslu, kúpil mnoho softvérových skupín a do tohto portfólia začlenil mnoho nových metód automatizácie.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.