Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. apríla 2016 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Siemens postaví v Nemecku prvú plynovú elektráreň za štyri roky

Rozmach obnoviteľných zdrojov energie v Nemecku prudko znížil veľkoobchodné ceny elektriny, čo zmarilo plány na výstavbu plynových elektrární v krajine. Popri veternej a solárnej energii si zachováva konkurencieschopnosť iba uhlie, ktoré je lacnejšie než zemný plyn. Šéf Siemensu vlani povedal, že už rezignoval na to, že by sa firme podarilo na domácom trhu ešte niekedy predať plynovú turbínu.

Spolkový úrad schválil plán na výstavbu plynovej elektrárne v Leipheime neďaleko mesta Ulm, ktorú má postaviť spoločne s miestnym podnikom Stadtwerke Ulm. Leipheim sa má stať rezervnou elektrárňou pre Bavorsko v situácii, kedy bude v nasledujúcich rokoch postupne ukončovať prevádzku neďaleká jadrová elektráreň Gundremmingen. Rezervné elektrárne môžu zarobiť viac než bežné prevádzky, takže v tomto prípade bude elektráreň na plyn komerčne životaschopná.

Hovorca Siemensu uviedol, že projekt ešte musí získať súhlas Európskej komisie. Dodal, že ďalšie podrobnosti nemôžu povedať. Podľa denníka Welt am Sonntag by zákazka na elektráreň s inštalovaným výkonom 600 MW mohla mať pre Siemens hodnotu až pol miliardy eur.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.