Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. marca 2012 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

SIEA:Podnikatelia si môžu zefektívniť spotrebu energií

Podnikatelia si môžu vďaka eurofondom zefektívniť svoju spotrebu energií. V rámci operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast sa firmy môžu uchádzať o celkovo 34 mil. eur. „Cieľom poskytnutia pomoci je zvýšenie energetickej efektívnosti primárnych energetických zdrojov, zvýšenie podielu spotreby obnoviteľných zdrojov na celkovej spotrebe energie, ako aj úspory a efektívne využívanie energie v priemysle a v službách na to nadväzujúcich,“ informovala Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA).

O eurofondy na zvýšenie energetickej efektívnosti sa môžu uchádzať mikro, malí a strední podnikatelia. Aj veľkí podnikatelia majú šancu uspieť so svojimi projektmi, avšak nesmú zamestnávať viac ako tisíc pracovníkov a výška ich ročného obratu nepresiahne 50 mil. eur. Minimálna výška pomoci na jeden projekt je 60 tisíc eur, maximálna výška pomoci nepresiahne 2 mil. eur. „Pomoc je poskytovaná formou nenávratného finančného príspevku, ktorý sa poskytuje refundáciou na základe predložených uhradených účtovných dokladov,“ spresnila agentúra.

Slovenská inovačná a energetická agentúra podporí projekty týkajúce sa rekonštrukcie a modernizácie stavebných objektov za účelom zníženia ich energetickej náročnosti, rekonštrukcie a modernizáciu existujúcich energetických zariadení na báze fosílnych palív za účelom zvýšenia energetickej účinnosti alebo za účelom využitia biomasy a rekonštrukcie a modernizácie systémov výroby a rozvodu stlačeného vzduchu. Šancu získať nenávratný príspevok majú aj podnikatelia, ktorí plánujú zavádzať systémy merania a riadenia v oblasti výroby a spotreby energie za účelom zníženia spotreby energie, či plánujú výstavbu energetických zariadení využívajúcich obnoviteľné zdroje energie. Svoje projekty musia firmy odovzdať agentúre do 25. júna tohto roka.

Zdroj: © SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.