Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hydrogenová stanica autobus obstaravanie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
17. mája 2022 Vodík od Energia.skSITA

SIEA vyhlásila verejné obstarávania na čerpacie stanice na vodík aj vodíkové autobusy

Posledné štvrté plánuje agentúra vyhlásiť počas 20. týždňa. „Stále sme presvedčení, že vodík predstavuje optimálne riešenia pre energetiku, ale aj čistejšie životné prostredie. Celá Európa má záujem znížiť emisie skleníkových plynov, ktoré vo veľkom produkuje aj doprava. Aj preto sa zameriavame na podporu využitia vodíka v doprave a rozšírenie vodíkovej infraštruktúry,“ uviedol generálny riaditeľ SIEA Peter Blaškovitš.

Prvé z verejných obstarávaní má za cieľ obstarať dve čerpacie stanice, jedna by mala byť v Trenčianskom a druhá v Košickom kraji. Druhé sa tiež týka čerpacej stanice na vodík, avšak ide o prenosné riešenie, čiže „čerpačka“ by mala byť mobilná.

Predmetom tretieho obstarávania je nájom dvoch autobusov na vodíkový pohon. Tie majú slúžiť na účely statickej a dynamickej prezentácie bezemisných hromadných dopravných prostriedkov.

Posledné štvrté obstarávanie sa týka zabezpečenia autobusu na vodíkový pohon, no v tomto prípade musí úspešný uchádzač okrem autobusu zabezpečiť aj vodiča, prezentátora a tzv. krízové tankovanie vodíkového paliva.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.