Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. mája 2017 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

SIEA vydala ďalšie poukážky na výrobu tepla z OZE

Príspevky získali domácnosti na 324 slnečných kolektorov, 146 tepelných čerpadiel a 91 kotlov na biomasu. Do 30 dní od vydania musia domácnosti poukážky spolu so zmluvami odovzdať zhotoviteľom. Na ich využitie a podanie žiadostí o preplatenie majú 3 mesiace.

„Záujem o príspevky prekročil v tomto kole vyčlenenú čiastku 1,1 milióna € o 10 % po 9 minúte od spustenia. Vzápätí sa kolo uzatvorilo,“ uviedol vedúci oddelenia komunikácie SIEA Stanislav Jurikovič.

Z projektu s celkovým rozpočtom 45 miliónov € bolo doteraz preplatených viac ako 6 400 poukážok za vyše 14 miliónov €. Ďalšie poukážky v hodnote 6,7 miliónov € už majú domácnosti k dispozícii alebo čakajú na preplatenie.

Najbližšie 12. kolo projektu určené pre zariadenia na výrobu tepla v mimobratislavských regiónoch bude podľa zverejneného harmonogramu otvorené 27. júna 2017 s alokáciou 1 100 000 €. Termín ďalšieho kola s rovnakým zameraním a alokáciou je podľa harmonogramu  8.augusta 2017. O príspevky na fotovoltické panely budú môcť domácnosti v týchto oblastiach najbližšie požiadať 11. júla 2017.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.