Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. augusta 2017 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

SIEA vydala ďalších 525 poukážok na zariadenia vyrábajúce teplo z OZE

Príspevky získali domácnosti na 250 slnečných kolektorov, 182 tepelných čerpadiel a 93 kotlov na biomasu. Do 30 dní od vydania musia domácnosti poukážky spolu so zmluvami odovzdať zhotoviteľom. Na ich využitie a podanie žiadostí o preplatenie majú 3 mesiace.

Agentúra informovala, že záujem o príspevky prekročil v tomto kole vyčlenenú čiastku 1,1 milióna eur o 10 % už po siedmej minúte od spustenia. Vzápätí sa kolo uzatvorilo a systém žiadosti vyhodnotil.

Najbližšie kolo projektu Zelená domácnostiam určené pre zariadenia na výrobu tepla bude podľa zverejneného harmonogramu otvorené 19. septembra 2017 o 15. hodine. Vydané budú poukážky v hodnote 2 milióny eur.

Od spustenia projektu v decembri 2015 SIEA preplatila 7 800 poukážok v celkovej hodnote viac ako 17,2 miliónov eur. Ďalšie poukážky za 6,8 miliónov eur už majú domácnosti k dispozícii a čaká sa na ich preplatenie.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.