Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. mája 2017 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

SIEA vydá 306 poukážok na fotovoltiku. Na rade sú tepelné zdroje v Bratislave

Najbližšie dve plánované fotovoltické kolá s menšími čiastkami sa SIEA rozhodla spojiť do jedného, na ktoré bude tiež vyčlenená suma 900 tisíc eur. Vyhlásené bude 11.7.2017. Zvyšné prostriedky pripravené v tomto roku na fotovoltiku sa uvoľnia v jednom jesennom kole v porovnateľnom objeme.

Do nasledujúceho 10. kola, ktoré sa spustí v utorok 23.5. o 15:00, sa budú môcť zapojiť domácnosti z Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). Požiadať budú môcť o poukážky na slnečné kolektory, kotly na biomasu a tepelné čerpadlá. Vyčlenená suma je vo výške 1,2 milióna eur.

SIEA upozornila, že pôjde o jediné tohtoročné kolo, v rámci ktorého môžu požiadať o podporu domácnosti v BSK. Ďalšie zostávajúce prostriedky v predpokladanej výške 300 tisíc eur a prostriedky, ktoré zostanú po nevyužitých vydaných poukážkach, budú k dispozícii až v roku 2018.

Z projektu s celkovým rozpočtom 45 miliónov eur bolo doteraz preplatených viac ako 6000 poukážok za takmer 13,5 milióna eur. Ďalšie poukážky v hodnote  5,5 milióna € už majú domácnosti k dispozícii alebo čakajú na preplatenie.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.