Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

SIEA: V utorok sa v projekte Zelená domácnostiam vydajú poukážky za 900.000 eur

SIEA podľa neho pôvodne plánovanú alokáciu na toto kolo navýšila o 250.000 eur. Celkom by tak podľa doterajšej priemernej výšky podpory pri fotovoltických inštaláciách mohlo byť v deviatom kole vydaných 330 poukážok.

„Viac domácností tak bude mať možnosť využiť podporu a inštalovať zariadenia o pár mesiacov skôr. Prostriedky sme presunuli z časti, ktorá mala byť uvoľnená na fotovoltiku na jeseň,“ uviedol Jurikovič. V rámci všetkých tohtoročných kôl majú byť tento rok na podporu inštalácie štyroch druhov zariadení vydané poukážky vo výške 15 miliónov eur.

SIEA okrem osobitných podmienok 9. kola upozorňuje aj na aktualizované všeobecné podmienky projektu, ktoré okrem iného reagujú aj na otázky domácností a zhotoviteľov, či nie sú žiadosti o poukážky v častejších kratších kolách s menšími alokáciami vypĺňané automatizovane.

„K poslednej úprave všeobecných podmienok sme pristúpili najmä preto, aby sme preventívne v budúcnosti eliminovali akúkoľvek motiváciu používať neštandardné praktiky. V podmienkach je v tejto súvislosti uvedené, že domácnosť má žiadosti o poukážky vypĺňať bez použitia automatizovaného vyplnenia alebo odoslania, čo i len v časti procesu,“ upozornil Jurikovič.

Pri vypĺňaní formulára žiadosti oprávnený žiadateľ podľa neho potvrdzuje, že sú mu známe podmienky projektu a vo viacerých prípadoch musí vyhlásiť, že podmienky spĺňa. „Očakáva sa preto, že žiadosť vyplní samotný žiadateľ. Ak na tento úkon domácnosť splnomocní niekoho iného a pri vypĺňaní žiadosti budú porušené všeobecné podmienky projektu alebo zmluvy, dôsledky bude niesť domácnosť,“ zdôraznil Jurikovič. Zverejnený je podrobný manuál, ako žiadosti vyplniť a v prípade otázok sú domácnostiam k dispozícii konzultanti SIEA.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.