Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Close up of a man refueling a white hydrogen fuel cell car. At a hydrogen refueling station.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
26. októbra 2022 Vodík od Energia.skSITA

SIEA už zverejnila výsledky verejných obstarávaní pri vodíkových čerpacích staniciach

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) už zverejnila výsledky verejných obstarávaní pri vodíkových čerpacích staniciach.

Ako sa uvádza v Oznámeniach o výsledku verejného obstarávania, v súťaži na zabezpečenie vodíka a súvisiacich služieb pre vodíkové dopravné prostriedky – prenosné riešenie zvíťazila spoločnosť Dalitrans. Z pôvodnej predpokladanej ceny takmer 1,2 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty sa cena zákazky dostala na necelých 445-tisíc eur bez dane.

Ďalšia súťaž na zabezpečenie vodíka a súvisiacich služieb pre vodíkové dopravné prostriedky v celkovej hodnote viac ako 1,4 mil. eur bez dane mala dve časti. V Trenčianskom kraji vyhrala opäť firma Dalitrans, v Košickom kraji Slovenský plynárenský priemysel. V prvom prípade klesla cena na takmer 547-tisíc eur bez dane a v druhom na približne 325-tisíc eur bez dane. Pri všetkých obstarávaniach prišli dve ponuky.

Celkovo vyhlásila SIEA v súvislosti s vodíkom štyri verejné obstarávania. Problémy mala pri obstarávaní vodíkových dopravných prostriedkov. Začiatkom júna musela zrušiť súťaž na zabezpečenie autobusu na vodíkový pohon a s tým súvisiacich služieb, neskôr musela tak isto postupovať aj pri súťaži na prenájom dvoch identických autobusov na vodíkový pohon. Súťaže pritom plánuje v budúcnosti opakovať, na jej podmienkach momentálne pracuje.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.