Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. septembra 2010 Efektívnosť v energetike od Energia.skTASR

SIEA sa zapája do projektu energetickej hospodárnosti budov REQUEST

„REQUEST sa zameriava na hľadanie nástrojov na zvyšovanie kvality rekonštrukčných prác a popularizáciu zlepšovania energetickej hospodárnosti budov prostredníctvom komunikácie medzi vlastníkmi nehnuteľností a stavebnými firmami,“ informovala riaditeľka odboru komunikácie SIEA Katarína Antalová.

SIEA v rámci vlastného pilotného projektu vytvorí tréningový materiál, podľa ktorého si záujemcovia o obnovu budovy budú môcť vybrať vhodného dodávateľa tak, aby jeho práca a materiál, ktorý sa použije, spĺňal kvalitatívne nastavené kritériá vyplývajúce, či už z domácich predpisov, alebo z európskych smerníc.

Projekt by mal zjednodušiť prístup majiteľov nehnuteľností ku kvalitným službám firiem, ktoré sa zaoberajú prácami pri obnove budov a motivácia investovať do renovácií, prípadne stavať nové budovy s nízkou spotrebou energií.

Do programu sa zapojilo 15 členských štátov EÚ a päť nečlenov. Ich úlohou bude vypracovanie kvalitatívnych schém podľa domácich reálií. Mali by z toho vyplynúť dva balíky informácií na zlepšenie súčasnej situácie, jeden určený pre majiteľov a druhý pre realizátorov rekonštrukčných prác. Zároveň bude zorganizovaných minimálne 20 workshopov. Projekt zahŕňa aj približne 10 pilotných projektov, ktoré budú zamerané na testovanie stanovených teoretických rámcov.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.