Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. januára 2016 Efektívnosť v energetike od Energia.skTASR

SIEA: Ročné údaje o efektívnosti KVET majú výrobcovia zaslať do 25. januára

Výrobcovia elektriny a tepla kombinovanou výrobou sú povinní každoročne do 25. januára predložiť sumárne údaje o výrobe a dodávke elektriny, výrobe a dodávke tepla a využití mechanickej energie vyrobenej kombinovanou výrobou za predchádzajúci rok. Tieto údaje zasielajú Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) a predkladajú ich aj prevádzkovateľovi monitorovacieho systému energetickej efektívnosti, ktorým je SIEA.

Povinnosť výrobcom elektriny z kombinovanej výroby vyplýva zo zákona o podpore obnoviteľných zdrojov energie a vysoko účinnej kombinovanej výroby. Pre výrobcov tepla z kombinovanej výroby povinnosť ukladá zákon o tepelnej energetike. „Sumárne údaje za rok 2015 treba vyplniť do formulára a zaslať do určeného termínu elektronickou poštou na mailovú adresu: kvet@siea.gov.sk,“ zdôraznila SIEA.

V prípade otázok súvisiacich s poskytnutím údajov o kombinovanej výrobe elektriny a tepla pre monitorovací systém je možné kontaktovať pracovníkov odboru legislatívy, metodológie a vzdelávania na čísle 048/4142625.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.