Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovenská inovačná a energetická agentúra inovácie dotácie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
29. septembra 2021 Ostatné od Energia.skSITA

SIEA poskytuje slovenským firmám finančnú pomoc na inovácie

Celková suma určená na výzvu je 2 milióny eur a výška inovačnej poukážky sa pohybuje od dvoch do 10-tisíc eur, a to až do hodnoty 85 % oprávnených výdavkov.

Radi by sme podporili slovenské podniky v zavádzaní inovácií vlastných produktov, služieb, procesov alebo zefektívnení svojho obchodného modelu. Na to všetko možno poukážky využiť,“ uviedol na utorňajšej tlačovej besede generálny riaditeľ SIEA Peter Blaškovitš.

Digitalizácia a inovácie

Ako dodal, SIEA chce podporovať aktivity zamerané na digitálnu transformáciu a komercionalizáciu inovatívnych riešení. Podporené môžu byť aj projekty týkajúce sa inteligentných riešení v energetike. Výzva na inovačné poukážky bude vyhlásená 6. októbra a potrvá mesiac.

Žiadateľmi môžu byť fyzické alebo právnické osoby, ktoré majú sídlo na území SR a podnikajú viac ako 12 mesiacov. Firmy nesmú byť z Banskobystrického kraja, kde už pilotný projekt agentúra realizovala.

Inovačné poukážky môžu firmy využiť na poradenské služby zamerané na akceleráciu inovácií a na služby spojené s výskumom a vývojom.

Znižuje byrokratickú záťaž

Celý proces je podľa SIEA pre žiadateľov nastavený proklientsky a znižuje byrokratickú záťaž, ktorá sa častokrát v minulosti s eurofondami spájala.

Podnikatelia, ktorí majú o inovačnú poukážku záujem, môžu navštíviť jedno z našich regionálnych konzultačných centier, alebo nás kontaktovať prostredníctvom zákazníckej linky. Radi ich procesom registrácie prevedieme,“ konštatoval Blaškovitš.

Národný projekt Zvýšenie inovačnej výkonnosti slovenskej ekonomiky – inovujme.sk realizuje Slovenská inovačná a energetická agentúra v operačnom programe Integrovaná infraštruktúra. Spolufinancovaný je z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.