Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. apríla 2012 Efektívnosť v energetike od Energia.skTASR

SIEA organizuje seminár o energetickom zhodnocovaní odpadu

Jedným z cieľov medzinárodného projektu W2E (Energetické zhodnocovanie odpadu), na ktorom sa SIEA podieľa, je vytváranie inovatívnych stratégií odpadového hospodárstva zameraných na zvýšenie energetického využitia odpadov a zníženie množstva odpadov ukladaných na skládky.

Na realizácii projektu sa okrem dvoch slovenských partnerov podieľa aj ďalších 6 členských krajín európskeho spoločenstva (Švédsko, Anglicko, Taliansko, Maďarsko, Poľsko a Rumunsko).

Na seminári predstaví SIEA Regionálny akčný plán pre Bratislavský kraj, ktorý pripravila v spolupráci so skúsenými zahraničnými partnermi na základe odporúčaní metodického usmernenia k eurosmernici 2008/98/ES o odpadoch. Odporúčania zamerané na zvýšenie podielu energetického zhodnocovania tuhého komunálneho odpadu v celom Bratislavskom kraji budú predmetom diskusie.

Účastníci stretnutia zároveň získajú informácie o aktuálnom stave a trendoch v odpadovom hospodárstve na Slovensku. Hovoriť sa bude aj o spôsoboch využitia energetického potenciálu komunálnych odpadov a o možnostiach energetického zhodnocovania bioodpadov v čistiarňach odpadových vôd a bioplynových staniciach.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.