Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

SIEA: Druhé kolo podpory OZE Zelená domácnostiam sa uzatvára

„Vzhľadom na to, že záujem domácností o podporu už v prvý deň spustenia druhého kola projektu Zelená domácnostiam významne presiahol vyčlenenú pôvodnú sumu 4 milióny eur, navýšila Slovenská inovačná a energetická agentúra prostriedky pre 2. kolo pre mimobratislavské regióny o ďalšie 3 milióny eur. Napriek tomu sa aj toto kolo uzatvára,“ spresnila agentúra.

Zmena osobitných podmienok podpory, ktoré definujú výšku podporných prostriedkov v jednotlivých kolách umožní, aby poukážky v najbližších 4 mesiacoch mohla využiť väčšia časť domácností. Informačný systém v nasledujúcich hodinách stanoví poradie poukážok. Po vyčerpaní vyčlenených prostriedkov sa možnosť požiadať o poukážku automaticky uzatvorí. „Žiadosti o vydanie poukážok v bratislavskom kraji už prekročili možnosti 2. kola,“ zdôraznila SIEA.

Po uzatvorení sa záujemcom po zadaní okresu v prvej časti formuláru objaví informácia o nemožnosti podať žiadosť pre daný región z dôvodu vyčerpania prostriedkov. Všetkým záujemcom, ktorí kompletne a korektne vyplnili žiadosť, bude automaticky doručená e-mailová správa s informáciou, či získali poukážku.

Premiér Robert Fico (Smer-SD) v pondelok (1.2.) v bratislavskej mestskej časti Čunovo spolu s ministrom hospodárstva SR Vazilom Hudákom a generálnou riaditeľkou SIEA Svetlanou Gavorovou informoval, že štát v 2. kole programu Zelená domácnostiam, ktoré by malo trvať štyri mesiace, podporí OZE v domácnostiach sumou 4 milióny eur.

„Toto opatrenie, pokiaľ ide o podporu zariadení ako sú kotly na biomasu, fotovoltické panely, solárne panely alebo tepelné čerpadlá bolo zaradené do nášho druhého vládneho balíka. Naším cieľom bolo, aby ľudia mohli získať štátnu podporu pri nákupe a inštalácii takéhoto zariadenia,“ priblížil predseda vlády SR.

Projekt Zelená domácnostiam zameraný na podporu využívania OZE v rodinných a bytových domoch bol spustený 1. decembra 2015. Projekt bude pokračovať do roku 2018. V prípade veľkého záujmu o podporu je na inštaláciu zariadení možné využiť ďalšie zdroje z európskych a štátnych zdrojov, až do celkovej výšky 115 miliónov eur. Domácnosti môžu v rámci projektu využiť služby takmer 600 oprávnených zhotoviteľov.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.