Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. mája 2017 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

SIEA: Dnešné 10. kolo Zelenej domácnostiam je určené pre Bratislavský kraj

„Na dnešné 10. kolo je podľa zverejnených osobitných podmienok vyčlenená suma 1,2 milióna eur. Vydaných by malo byť približne 588 poukážok na slnečné kolektory, kotly na biomasu a tepelné čerpadlá,“ spresnil vedúci oddelenia komunikácie SIEA Stanislav Jurikovič.

Podľa neho je to jediné tohtoročné kolo, v rámci ktorého môžu požiadať o podporu domácnosti v BSK. Ďalšie zostávajúce prostriedky v predpokladanej výške 300.000 eur a prostriedky, ktoré sa uvoľnia po nevyužitých vydaných poukážkach, budú k dispozícii až v roku 2018.

Výška celkovej vyčlenenej sumy pre domácnosti v Bratislavskom samosprávnom kraji je podľa Jurikoviča od začiatku projektu presne limitovaná. Dôvodom stanovenia konkrétnej sumy je, že tento kraj patrí medzi viac rozvinuté regióny a platia v ňom iné podmienky pri určovaní miery európskej podpory.

Z projektu s celkovým rozpočtom 45 miliónov eur bolo podľa SIEA po deviatich kolách doteraz preplatených viac ako 6000 poukážok za takmer 13,5 milióna eur. Ďalšie poukážky v hodnote 5,5 milióna eur už majú domácnosti k dispozícii, alebo čakajú na preplatenie.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.