Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. marca 2014 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Shell ukončil rokovania o rozvoji ukrajinského ložiska plynu v Čiernom mori

„V januári tohto roka Shell ukončil rokovania o dohode o deľbe produkcie, ktorá sa týka bloku Skifska v Čiernom mori,“ povedala hovorkyňa. Dodala, že Shell očakával podpis dohody o deľbe produkcie už v roku 2012 alebo v roku 2013, no nestalo sa tak. Spoločnosť však pokračuje na prácach v iných ukrajinských energetických projektoch.

Odhaduje sa, že rezervy plynu ložiska Skifska by mohli dosahovať okolo 200 až 250 miliárd kubických metrov (m3) a ekonómovia predpokladajú, že ložisko by mohlo produkovať ročne okolo 5 miliárd m3.

Ukrajina vybrala konzorcium na čele so spoločnosťami ExxonMobil a Shell na rozvoj ložiska Skifska v auguste 2012, no diskusie stále pokračovali kvôli detailom. Ukrajinská vláda okrem toho vybrala firmy Shell a Chevron ako partnerov na prieskum a rozvoj dvoch potenciálne významných pevninských bridlicových ložísk plynu.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.