Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. júla 2017 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Shell chce zvýšiť investície do čistej energie

Shell je najväčšou ropnou a plynárenskou skupinou v Európe. Firma zriadila divíziu New Energies, ktorá sa zameriava na obnoviteľnú energiu a nové technológie a má jej pomôcť znížiť emisie oxidu uhličitého (CO2).

Van Beurden upozornil, že v niektorých častiach sveta sa začínajú tešiť záujmu spotrebiteľov vozidlá s elektrickými batériami. Prudko klesajú taktiež náklady na veterné a solárne elektrárne. Shell vidí však príležitosť aj inde, ako napríklad vo vodíkovom pohone alebo skvapalnenom zemnom plyne a novej generácii biopalív pre leteckú, lodnú a ťažkú nákladnú prepravu, teda pre oblasti dopravy, kde batérie nie sú vhodnou alternatívou. Prerušovaná povaha dodávok elektriny z vetra a zo slnka potom podľa neho znamená, že dlhodobo budú mať dôležitú úlohu tiež elektrárne poháňané plynom.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.