Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. júla 2014 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Shell bude mať v rotterdamskom prístave terminál pre LNG

LNG bude možné tankovať z terminálu do menších plavidiel. DPA sa odvoláva na dnešnú správu Shellu, ktorú uverejnili v Hamburgu.

Doteraz sa LNG dopravuje veľkými špeciálnymi tankermi z Blízkeho východu a iných častí sveta do Rotterdamu. Pretankováva sa opäť, sa postupne premení na plyn a potrubím sa dostáva k odberateľom.

Ak sa však plyn skvapalnený na mínus 162 stupňov Celzia bude dať prečerpávať do menších lodí, uľahčí sa jeho distribúcia do iných prístavov alebo čerpacích staníc. Samotný Shell plánuje postaviť sedem takých staníc v Holandsku.

Vedenie konceru je presvedčené, povedal manažér Shellu Maarten Wetselaar v Rotterdame agentúre, že LNG ako pohonná látka bude mať v budúcnosti väčší podiel v dopravnom sektore.

Terminál pre LNG dokončia v Rotterdame za 2,5 roka. Budú sa z neho zásobovať aj lode brázdiace moria v severnej Európe, ktoré ho budú využívať ako palivo namiesto ropných zmesí.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.