Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. septembra 2009 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Sevilla má najväčšiu solárnu elektráreň v EÚ

Španielsko sa stáva lídrom v slnečnej energii, Nová solárna elektráreň v Seville je najväčšou svojho druhu v Európe, má kapacitu 20 MW. Pozostáva zo solárnej veže PS20. Tá je technologickým vylepšením jej predchodkyne PS10, ktorá bola vôbec prvou elektrárňou na princípe koncentrovanej slnečnej energie.

Koncentrovaná slnečná energia (CSP) je založená na systéme, ktorý využíva solárne žiarenie ako vysokoteplotný zdroj energie. EÚ dlhodobo podporuje rozvoj tejto technológie už viac ako jednu dekádu. Finančne už prispela sumou cca. 25 miliónov euro. Investované prostriedky priniesli svoj efekt, keďže následné investície do CSP z privátnej sféry už desaťnásobne presiahli príspevok Spoločenstva.

Elektráreň v Seville postavila a prevádzkuje španielska spoločnosť Abengoa Solar. Na slávnostnom zahájení prevádzky elektrárne sa zúčastnil komisár pre energetiku Andris Piebalgs spoločne so španielskym  kráľovským párom. 

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.