Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. novembra 2016 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

SEVA kroky vlády víta, ale najmä v budovaní infraštruktúry sú nedostatočné

Podľa riaditeľa asociácie Petra Badíka na Slovensku dlhodobo chýba vízia rozvoja nabíjacej infraštruktúry a, žiaľ, aj nový národný rámec je v tejto veci málo špecifický. Dnešná infraštruktúra je na pomerne slušnej úrovni voči súčasnému počtu elektromobilov. Chýba však najmä infraštruktúra nabíjania v mestách a na verejných parkoviskách.

Ako ďalej Badík uvádza, o rok až dva sa pravdepodobne stane, že tieto novo zadotované elektromobily nebude kde nabíjať. Bolo by vhodné, aby vláda našla spôsob, ako v tejto veci mestám pomôcť vybudovať aspoň základnú infraštruktúru primeranú pribúdajúcemu počtu elektrických automobilov na cestách. Na uvedené Slovenská asociácia pre elektromobilitu spolu s ďalšími spoločnosťami dlhodobo upozorňuje aj ako člen pracovnej skupiny Ministerstva hospodárstva SR, ktorá túto novú koncepciu pripravovala.

„Naša obava nebola v tejto novej vízii zohľadnená a ostáva nám preto iba dúfať, že Slovenská republika v krátkom čase definuje aj udržateľnú víziu rozvoja nabíjacej infraštruktúry pre elektromobily,“ dodáva Badík.

SEVA je záujmovým združením právnických osôb, ktoré si kladie za cieľ zastupovať a podporovať rozvoj dopravy a dopravnej infraštruktúry pre osobné i úžitkové elektrické vozidlá na Slovensku. Za úlohu si kladie iniciovať a podieľať sa na príprave strategických materiálov, legislatívy a projektov v záujme rozvoja elektromobility.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.