Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. mája 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

SES Tlmače dodajú fluidný kotol do Česka

Slovenské energetické strojárne (SES) Tlmače vyhrali tender na ekologizáciu energetického zdroja Teplárna Zelená Louka v Česku. Súčasťou tejto zákazky je dodávka fluidného kotla na spaľovanie hnedého a čierneho uhlia, ktorý je taktiež schopný spoluspaľovať biomasu, s výkonom 80 ton pary za hodinu.

„Pri použití cirkulačného fluidného spaľovania v tomto projekte nebude potrebná ďalšia technológia odsírenia, čo prináša, popri nižších investičných nákladoch, aj zníženie budúcich prevádzkových nákladov pre investora,“ skonštatoval Martin Paštika, generálny riaditeľ SES Tlmače.

Realizácia projektu bude prebiehať v období rokov 2017 – 2019. Zmluva medzi SES Tlmače a spoločnosťou Synthesia, ktorá je členom skupiny Agrofert, bola podpísaná v piatok (5. mája 2017) v Pardubiciach.

Väčšinovým akcionárom SES Tlmače sa v marci stala spoločnosť EP Industries (EPI) patriaca pod holding EPH. Český podnikateľ Daniel Křetínský tak dnes kontroluje necelých 90 % podniku, zvyšok vlastní spoločnosť Segfield Investments Limited so sídlom na Cypre prepojená na finančnú skupinu J&T.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.