Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
++
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
13. októbra 2022 Ostatné od Energia.skSITA

SEPS vyhlasuje výzvu na predkladanie cenových ponúk pre podporné služby, očakáva férové ponuky

Výberové konanie bude spoločnosť realizovať elektronicky. Cenové ponuky na jednotlivé kategórie služieb môžu predložiť uchádzači, ktorí uspeli v kvalifikačnom kole.

„Uvedomujeme si, že dynamicky meniaca sa situácia na trhu s energiami je náročná. Vzhľadom na to, akú dôležitú rolu podporné služby zohrávajú, od ich poskytovateľov očakávame férové ponuky, vďaka ktorým dokážeme zabezpečiť stabilné dodávky elektriny koncovým odberateľom, teda nemocniciam, domácnostiam či podnikom,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ SEPS Peter Dovhun.

SEPS má na starosť bezpečnú a spoľahlivú prevádzku slovenskej prenosovej sústavy a prenos silovej elektriny z a do zahraničia. Podporné systémy slúžia na zabezpečenie rovnováhy medzi výrobou a spotrebou.

Podporné systémy regulačnou elektrinou pomáhajú udržať rovnováhu sústavy a sú popri údržbe stožiarov a vedení rozhodujúcim finančným nákladom SEPS. Ak by táto rovnováha chýbala, dochádzalo by k odpájaniu spotrebičov a výrobných zdrojov, prípadne k výpadku elektriny.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.