Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Energy Slovenská elektrizačná prenosová sústava SEPS navyšuje obchodné kapacity medzi Slovenskom a Ukrajinou
Foto: ilustračné, GettyImages
10. októbra 2023 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

SEPS vyhlasuje výzvu na predkladanie cenových ponúk pre podporné služby na rok 2024

Slovenská elektrizačná prenosová sústava (SEPS) vyhlásila výzvu na predkladanie cenových ponúk v rámci II. etapy výberového konania na obstaranie podporných služieb na budúci rok. Výberové konanie je realizované elektronicky, cenové ponuky na jednotlivé kategórie služieb môžu predložiť uchádzači, ktorí uspeli v prvom kvalifikačnom kole.

Ako ďalej informuje SEPS, prvá etapa prebiehala prostredníctvom podávaných žiadostí o účasť od záujemcov v zmysle zverejnených súťažných podkladov. V tomto roku sa jej zúčastnil vyšší počet záujemcov, vďaka čomu spoločnosť očakáva aj väčšiu súťaž v rámci II. etapy. Tá bude mať tri kolá.

Otvorenie výberového konania na predkladanie cenových ponúk pre tieto tri kolá bolo spustené v obchodnom systéme Damas Energy, pričom v každom z kôl sú obstarávané rôzne kategórie podporných služieb. Všetky tri kolá budú uzatvárané v rôznych termínoch, vďaka čomu budú mať možnosť neúspešní uchádzači z predošlého kola zúčastniť sa nasledujúcich kôl.

Slovenská elektrizačná prenosová sústava vykonáva činnosť prevádzkovateľa prenosovej sústavy a zabezpečuje prenos elektrickej energie prostredníctvom svojich 400 kV a 220 kV vedení na území Slovenska.

SEPS garantuje bezpečnú a spoľahlivú prevádzku prenosovej sústavy, vyrovnanú výkonovú bilanciu medzi výrobou a spotrebou v reálnom čase, zabezpečuje cezhraničný prenos elektriny a je zodpovedná za presné meranie prenesenej elektriny.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.