Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. septembra 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

SEPS slávnostne otvorila zrekonštruovanú elektrickú stanicu Voľa

Rekonštrukcia elektrickej stanice Voľa, vrátane vybudovania novej transformácie 400/110 kV, sa realizovala na základe dohody medzi SEPS a Východoslovenskou distribučnou, a. s., (VSD).

Celkové náklady na projekt predstavovali približne 53,47 milióna eur. Súbor stavieb bol spolufinancovaný z prostriedkov programu Trans‑European Energy Networks for Electricity (Transeurópske energetické siete pre elektrinu) Európskej únie v celkovej výške približne 2,3 mil. eur, VSD sa podieľa na spolufinancovaní stavby vyše 5,2 mil. eur, zvyšnú časť nákladov hradí SEPS z vlastných prostriedkov.

Realizáciou uvedenej rozsiahlej investičnej akcie sa zabezpečí zvýšenie bezpečnosti a spoľahlivosti prevádzky prenosovej sústavy SR v dotknutom regióne, ako i napájania distribučnej sústavy VSD. Zrekonštruovaná elektrická stanica umožní bezpečné a spoľahlivé zásobovanie existujúcich, ako aj  nových priemyselných odberateľov elektrickej energie v tomto regióne, a to hlavne oceliarne Strážske.

Rekonštrukciu elektrickej stanice Voľa SEPS pripravovala od roku 2008, práce na výstavbe sa začali v roku 2013. Investičný projekt Transformácia 400/110 kV Voľa pozostával z dvoch stavieb: zaslučkovania vedenia V409 Lemešany – Veľké Kapušany a Transformovne Voľa. Obidve časti súboru stavieb sú v prevádzke od júla tohto roku.

Zdroj: SEPS, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.