Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. mája 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

SEPS plánuje vybudovať v lokalite Bystričany-Horná Ždaňa vedenie za 27 mil. eur

„Navrhovaný zámer predstavuje 2. etapu v rámci plánovaného pripojenia uzla Bystričany do prenosovej sústavy 400 kV Horná Ždaňa – Bystričany – Križovany. Účelom navrhovaného zámeru je posilnenie možnosti vnútroštátneho prenosu elektrickej energie, ako aj posilnenie priemyselného rozvojového potenciálu Stredného Pohronia a v prípade vytvorenia 400 kV uzla Bystričany aj v regióne Hornej Nitry,“ uvádza sa ďalej v zámere spoločnosti.

Predpokladaným termínom začatia výstavby vedenia je máj 2015. Ukončenie výstavby sa očakáva v novembri 2016. S prevádzkou by sa malo začať v decembri 2016.

Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a. s., vznikla 21. januára 2002 a pôsobí ako prevádzkovateľ prenosovej sústavy v SR. Jej poslaním je spoľahlivo prevádzkovať prenosovú sústavu, zabezpečovať dispečerské riadenie sústavy, jej údržbu, obnovu a rozvoj s cieľom zabezpečiť udržateľnú a kvalitnú dodávku elektriny všetkým užívateľom prenosovej sústavy a jej paralelnú prevádzku so susednými prenosovými sústavami.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.