Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrický stĺp 2
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com / lain Cuthbertston (licencia Creative Commons)
7. mája 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

SEPS nakupuje elektrinu na krytie strát pre budúci rok

Slovenská elektrizačná prenosová sústava (SEPS), a.s. plánuje v súťaži nakúpiť elektrinu na krytie strát v kvalite pásmových produktov. To znamená, že výsledkom súťaže bude zmluva o dodávkach komodity na ročnej, štvrťročnej a mesačnej báze.

Operátor elektrizačnej sústavy sa elektrinu na krytie strát rozhodol formou súťaže nakupovať po druhý raz. Ako uviedol v tlačovom stanovisku Igor Gallo (výkonný riaditeľ sekcie podpory riadenia SEPS), firma sa pre súťaž rozhodla „po dobrých skúsenostiach z minulého roka“. Dodal, že takýto spôsob znamená minimalizáciu nákladov na nákup elektriny na straty v prostredí, v ktorom maximálny uznaný náklad schvaľuje pre SEPS ako pre tzv. prirodzený monopol v cenovom konaní regulačný úrad ÚRSO.

Súťaž bude prebiehať v dvoch kolách:

  • cieľom prvej etapy (uzávierka je 21.5.2012 o 10:00 dopoludnia) je identifikovať potenciálnych dodávateľov elektriny,
  • v druhej etape (začne 25.5.2012) vyzve SEPS registrovaných uchádzačov o predloženie záväzných ponúk s relatívne krátkymi dobami viazanosti.

Zo zverejnených podmienok súťaže vyplýva, že víťazom bude ponuka s najnižšou jednotkovou cenou pre konkrétny typ pásmovej dodávky. V prípade, že víťazný uchádzač nebude schopný dodať celý požadovaný objem elektriny v danom pásme, SEPS nakúpi ostávajúcu časť elektriny aj od ďalších uchádzačov v poradí.

Uchádzač musí okrem iného medzi súťažnými materiálmi doložiť: návrh zmluvy na nákup elektriny na krytie strát v prenosovej sústave, formulár ponuky, popis typov pásmovej dodávky a vyplnený formulár na vystavenie bankovej záruky.

Informácie o súťažných podkladoch a formuláre príloh si možno stiahnuť na stránke SEPS.

(c) energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.