Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. augusta 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

SEPS: Horúčavy spôsobujú rozťahovanie vedení, neznamenajú však nárast rizika

Pre pokrytie nárastu spotreby, respektíve doregulovanie poklesu spotreby elektriny oproti plánovaným hodnotám podľa jeho informácií SEPS zabezpečuje regulačnú rezervu vo forme takzvaných podporných služieb.

Informoval, že aktiváciou podporných služieb dochádza k dodávke regulačnej elektriny, aby sa udržala rovnováha medzi spotrebou, výrobou a plánovaným dovozom, respektíve vývozom elektriny. Vzhľadom na prijímané opatrenia a zabezpečenie regulačných rezerv v dostatočnom rozsahu horúce dni neznamenajú pre slovenskú prenosovú sústavu zvýšenie rizika a postačujú štandardné mechanizmy.

Letné obdobie je podľa Deáka aj časom zvýšenej údržbovej aktivity a pri nej je obvykle časť zariadení z bezpečnostných dôvodov vypnutá. To mierne zvyšuje pravdepodobnosť výpadkov, ale ich riziko je minimalizované plánovaním týchto činností.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.