Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. januára 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

SEPS: Grošafta by mal nahradiť Pokorný

Minister hospodárstva Juraj Miškov požiadal výkonný výbor Fondu národného majetku SR o určenie súčasného člena predstavenstva Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy (SEPS) Michala Pokorného za jeho podpredsedu po tom, čo Igor Grošaft (nominant SDKÚ-DS) oslovil ministra so žiadosťou o odvolanie z tejto funkcie. O nomináciách a personálnych výmenách musí na základe žiadosti rezortu hospodárstva rozhodnúť výkonný výbor fondu.

Ako dôvod pre odstúpenie z pozície podpredsedu predstavenstva SEPS Grošaft uviedol, že nechce, aby súčasná predvolebná situácia na Slovensku vyústila do negatívnej medializácie spoločnosti SEPS. Meno Igora Grošafta sa totiž vyskytlo v údajnom materiáli Gorila. Miškov rozhodnutie Igora Grošafta rešpektuje. „Oceňujem, vzhľadom na súčasnú situáciu, rozhodnutie pána Grošafta“, uviedol minister Miškov. V tejto súvislosti zároveň požiadal o odvolanie Anny Bubeníkovej z postu členky dozornej rady SEPS.

Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s. (SEPS, a.s.) vykonáva činnosť prevádzkovateľa prenosovej sústavy a zabezpečuje prenos elektrickej energie prostredníctvom svojich 400 kV a 220 kV vedení na území Slovenska. Firma taktiež zabezpečuje dovoz, vývoz, tranzit elektrickej energie a jej presné meranie. Balík 100 % akcií Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy má vo svojom portfóliu Fond národného majetku SR, akcionárske práva k akciám však vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR.

Zdroj: © SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.