Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
elektricke vedenie-energia.sk
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: Elektrické vedenie. Foto: Ľuboš Illiť
12. apríla 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

SEPS a ČEPS posilňujú spoluprácu

Slovensko a Česko posilňujú spoluprácu svojich elektrizačných prenosových sústav. Prevádzkovatelia slovenskej a českej prenosovej sústavy, spoločnosti SEPS, a.s. a ČEPS, a.s., od apríla prešli na hodinové obchodné seansy vnútrodenného trhu s cezhraničnými kapacitami. „Týmto krokom je účastníkom trhu daná možnosť flexibilnejšieho získavania prenosových kapacít bližšie k reálnemu času. Účastníci trhu tak môžu lepšie optimalizovať svoju obchodnú pozíciu a reagovať tak aj na rastúcu výrobu zdrojov s limitovanou predikciou výroby,“ informoval slovenský prevádzkovateľ prenosovej sústavy.

Celá zmena spočíva v zavedení takzvaného jednohodinového vnútrodenného prideľovania prenosových kapacít namiesto v súčasnosti používaného režimu šiestich štvorhodinových seáns. „Zavedenie novej procedúry jednohodinového vnútrodenného prideľovania sme začali počnúc 3 aprílom,“ konštatovala firma SEPS: Vnútrodenné prideľovanie na cezhraničných profiloch medzi Slovenskom a Poľskom a Slovenskom a Maďarskom bude zatiaľ pokračovať v pôvodnom režime bezo zmeny, to znamená v režime štvorhodinových seáns.

Zdroj: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.