Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. augusta 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Seminár: Zmeny v procesoch denného trhu a zúčtovania odchýlok

Úvod

Spoločnosť OKTE uskutočňuje zmeny v rámci procesov denného trhu a zúčtovania odchýlok. Prvou témou semináru je zavedenie záporných cien na organizovanom dennom trhu, ktoré umožní efektívnejšie riešiť situáciu s prebytočnou elektrinou na trhu. Povolenie nákupu a predaja elektriny za záporné ceny si však vyžaduje prierezové zmeny v rámci väčšiny procesov na dennom trhu. Druhou témou je zavedenie druhej aukcie v prípade, že na sa na dennom trhu vygeneruje cena, ktorá sa vymyká stanoveným limitom. Poslednou témou sú zmeny v pravidlách pre fungovanie trhu s elektrinou, ktoré ustanovujú návrat zo štvrťhodinovej na hodinovú zúčtovaciu periódu pri zúčtovaní odchýlok.

Zavedenie záporných cien na organizovanom dennom trhu

Vysvetlenie dôvodov zavedenia záporných cien na organizovanom dennom trhu. Informovanie o zmenách pri zadávaní objednávok, o dopadoch na algoritmus zosúhlasenia objednávok, o zmenách v zúčtovaní denného trhu, o zmenách vo fakturácii, o zmenách pri konfirmáciách, o zmenách vo finančnom zabezpečení, o zmenách vo finančných tokoch, o zmenách v zobrazovaní výsledkov a zmenách v dátových rozhraniach.

Zavedenie druhej aukcie na organizovanom dennom trhu

Vysvetlenie zapojenia nového procesu druhej aukcie do existujúcich procesov denného trhu.

Zavedenie hodinového zúčtovania odchýlok

Prehľad zmien v procesoch zúčtovania odchýlok, ktoré vyplývajú zo zmeny zúčtovacej periódy zo štvrťhodinovej na hodinovú.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.