Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. novembra 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Seminár: Operátor meraní a výmena dát na trhu s elektrinou

Nový model správy a zberu nameraných údajov

Prednášajúci: Ing. Pavel Šramko (OKTE, a.s.), Mgr. Hanuš Beran (Taures, a.s.) a Mgr. Barbora Šmatová (Taures, a.s.).

Spoločnosť OKTE, a.s., v súčasnosti zabezpečuje organizovanie krátkodobého trhu s elektrinou a zúčtovanie odchýlok. Zákon o energetike však tejto spoločnosti ukladá povinnosť rozšíriť svoje pôsobenie aj v oblasti správy a zberu nameraných dát a centrálneho klíringu a fakturácie. V súčasnosti sú tieto procesy zabezpečované decentralizovaným spôsobom prostredníctvom prevádzkovateľov distribučných sústav. Účastníci trhu tak musia získavať informácie o nameraných údajoch s využitím rôznorodých dátových tokov od viacerých poskytovateľov údajov. Podobný prístup sa uplatňuje aj pri ďalších procesoch na trhu s elektrinou ako je napríklad zmena dodávateľa. Cieľom centralizácie je túto komunikáciu predovšetkým zjednotiť a zjednodušiť.

Seminár Operátor meraní a výmena dát na trhu s elektrinou priblíži aktivity a zámery OKTE pri implementácii týchto nových kompetencií na trhu s elektrinou. Detailnejšie bude prezentovaný nový model centrálnej správy a zberu nameraných údajov a jeho porovnanie so súčasným modelom na Slovensku. Zhodnotené budú aj očakávané zmeny na úrovni legislatívy, procesov, dátových a informačných tokov, práv a povinností účastníkov trhu.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.