Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. decembra 2016 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Šéfka hospodárskeho výboru: Projekt Energetickej únie je vnímaný pozitívne

„Mala som pocit, že účastníci tohto stretnutia vnímajú dohodnuté návrhy pozitívne, tie, ktoré prezentoval eurokomisár pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič. Nezachytila som žiadnu vlnu nevôle, že by sa niektorá členská krajina EÚ postavila proti komunikovaným záležitostiam. Vnímam to veľmi pozitívne. Myslím si, že bude vôľa zo strany členských krajín návrhy týkajúce sa Energetickej únie implementovať,“ povedala Kiššová.

Podčiarkla, že Šefčovič účastníkov stretnutia informoval o tzv. zimnom energetickom balíčku návrhov, ktorý bol schválený v stredu (30. 11.) v Bruseli. „Jeho súčasťou je nové nariadenie o trhu s energiami, pravidlá pre kapacitné mechanizmy, novela smerníc v oblasti obnoviteľných zdrojov energie aj energetickej efektívnosti, zmeny v riadení energetiky a tiež v oblasti dotácií pre fosílne palivá,“ povedala.

Na prezentovaný energetický balíček vo svojom vystúpení podľa Kiššovej pochvalne reagoval aj predseda Výboru pre priemysel, výskum a energetiku Európskeho parlamentu Jerzy Buzek. „Ten vyzdvihol Energetickú úniu ako najvýznamnejší projekt EÚ za posledných 50 rokov,“ informovala Kiššová.

V rámci druhého panelu stretnutia sa podľa nej účastníci konferencie venovali Energetickej únii aj z pohľadu výskumu a inovácií. Diskusiou sprevádzal poslanec Národnej rady SR a predseda Komisie pre technologický rozvoj a inovácie, pôsobiacej v rámci hospodárskeho výboru, Karol Galek (SaS). V treťom paneli boli hlavnou témou budúce inteligentné systémy so zameraním na spotrebiteľa.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.