Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. mája 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Šefčovič navštívil Prahu v rámci svojho turné o Energetickej únii

Po podobných návštevách Holandska a Lotyšska sa dnes Šefčovič stretol s predsedom vlády Českej republiky Bohuslavom Sobotkom, s poslancami a senátormi z podvýborov zaoberajúcich sa európskymi záležitosťami, energetikou a dopravou. Rokoval tiež s predsedom Senátu Milanom Štěchom a so šéfom Poslaneckej snemovne Janom Hamáčkom.

Spolu s českým ministrom priemyslu a obchodu Janom Mládkom sa podpredseda EK zúčastnil na pracovnom obede o energetickej účinnosti, ktorý zorganizovala mimovládna organizácia „Prague Twenty“. Šefčovič tiež vystúpi na 10. Európskom fóre pre jadrovú energiu.

„Pri svojej predchádzajúcej návšteve v apríli tohto roku som predstavil hlavné aspekty stratégie Energetickej únie. Teraz sa sústredím na konkrétne a hmatateľné výhody, ktoré táto stratégia môže priniesť pre Českú republiku,“ uviedol Šefčovič pred odchodom do Prahy.

Ďalšou krajinou v poradí, ktorú navštívi v rámci svojho turné o Energetickej únii, bude Slovenská republika.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.