Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. marca 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Šéf TEKO zverejnil výšku svojej mzdy

„Vzhľadom na pretrvávajúcu medializáciu mzdového ohodnotenia generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva TEKO Miroslava Nosála sa spoločnosť rozhodla vydať túto informáciu pre médiá,“ dodala Podlesná s tým, že Nosál sa rozhodol svoje mzdové ohodnotenie zverejniť, aby utíšil pretrvávajúce medializovanie spoločnosti.

„Mesačná hrubá mzda Ing. Miroslava Nosála je 3800 eur. V prípade ukončenia výkonu svojej funkcie nebude od spoločnosti TEKO požadovať odstupné tak, ako jeho predchodcovia, ale bude rešpektovať odstupné primerané zásluhám za obdobie výkonu funkcie generálneho riaditeľa spoločnosti,“ doplnila Podlesná a zdôraznila, že jeho plat je nižší ako platy väčšiny generálnych riaditeľov za posledných niekoľko rokov.

Už 10. marca pritom Nosál uviedol, že TEKO na základe podnetu Fondu národného majetku postupne v nasledujúcich dňoch osloví jednotlivých bývalých vrcholových manažérov spoločnosti k mimosúdnej dohode, prípadne prikročí k podaniu viacerých návrhov na súd, ktorých cieľom bude ochrana práv spoločnosti. Dodal, že v niektorých prípadoch uzavreté dohody o skončení pracovného pomeru vrcholových manažérov nie sú platným právnym úkonom a zakotvujú nárok na vyplatenie odstupného v rozpore so zákonom. „Treba povedať, že tu nejde iba o obdobie posledných mesiacov, ale preverovali sa všetky zmluvy od roku 2006, povedal Nosál. Pripomenul, že vyplatenie odstupného alebo náhrad pri skončení pracovného pomeru neodôvodňujú žiadne zákonné ustanovenia ani ustanovenia pracovnej zmluvy. „Tieto zmluvy boli uzatvorené aj bez súhlasu príslušných orgánov spoločnosti a teda aj k svojvoľnému konaniu jednotlivých osôb. Vyplatením odstupného teda vznikla spoločnosti TEKO, ktorá je súdne vymáhateľná,“ podotkol Nosál.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.