Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
tepláreň Košice
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: Tepláreň Košice. Foto: SITA/Ivan Fleischer
15. novembra 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Šéf TEKO nepotvrdil ani nevyvrátil nárast cien tepla

Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Tepláreň Košice, a.s. (TEKO) Miroslav Nosál odmietol na včerajšom stretnutí s novinármi zverejniť maximálne ceny za dodávku tepla pre Košičanov na rok 2012, o ktoré firma požiadala Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) koncom októbra.

„Kým nemáme schválené rozhodnutie úradu pre reguláciu, návrh na rok 2012 nebudem komentovať,“ povedal Nosál. Dodal, že návrh vychádza z očakávaných nákladov, napr. na plyn či uhlie a schválilo ho predstavenstvo. Nepotvrdil, ale ani nevyvrátil, že medziročný nárast ceny má byť takmer 30%. Doplnil, že po stanovení maximálnej ceny za teplo pre košickú tepláreň môže akcionár alebo dozorná rada rozhodnúť, či budú predávať teplo za maximálnu cenu stanovenú ÚRSO, alebo rozhodnú o jej znížení, pričom pôjde o politické, a nie ekonomické rozhodnutie.

„Nie tepláreň, ale košický mestský podnik Tepelné hospodárstvo stanovuje po schválení regulačným úradom konečnú cenu pre košické domácnosti,“ zdôraznil Nosál. Doplnil, že ak viceprimátor Ladislav Lazár a mestské zastupiteľstvo budú chcieť, môžu prikázať mestskému podniku Tepelné hospodárstvo, aby dodával teplo do domácností trebárs aj zadarmo. „Ja to urobiť nemôžem, lebo som zodpovedný akcionárovi – Fondu národného majetku (FNM), teda štátu, za dosiahnutý hospodársky výsledok,“ povedal Nosál.

Zdroj: SITA, energia

Ilustračná snímka: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.