Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. októbra 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Šéf SPP: Analýzy výhodnosti posilnenia vplyvu štátu v SE ešte nie sú ukončené

Pripomenul zároveň, že úlohou SPP je na požiadanie rezortu hospodárstva spracovať analýzy, na základe ktorých sa bude vláda SR rozhodovať, ako posilní alebo neposilní svoj vplyv v SE.

„Našou úlohou (SPP) je urobiť analýzy a z nich získať nejaké výsledky. Odporúčania budú potom už na odborných konzultantoch,“ poznamenal. O posilnení vplyvu štátu v SE nechcel špekulovať. „To bude rozhodnutie vlády,“ konštatoval Šabík.

Šéf SPP dnes nevedel povedať, aká bude hodnota jednej akcie Slovenských elektrární. Z toho sa bude podľa neho vychádzať pri rozhodnutí o tom, aké bude nákladné pre štát posilniť svoj vplyv v SE.

„Dostali sme určitý mandát na spracovanie analýz. Či budú konečné a či nebude treba urobiť nejaké ďalšie, to v tejto chvíli neviem povedať, to závisí od Ministerstva hospodárstva SR,“ upozornil.

Analýzy spracovávané tímom z SPP a zo spoločnosti KPMG majú podľa jeho slov podobu obvyklých analýz typu due diligence. „Sú to najmä záležitosti, ktoré súvisia s ekonomikou, návratnosťou investícií, právnymi vecami, akými sú zmluvy a posúdenie určitých rizík,“ dodal Šabík.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.