Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. júna 2015 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Šéf českých plynárov podporuje projekt energetickej únie

„Realizácia skutočnej energetickej únie bude trvať možno veľa rokov, ale veríme, že sa uskutoční a plynárenstvo túto aktivita víta,“ uviedol Valenta. Zväz sa podľa neho domnieva, že energetický koncept, ktorý by mala Európa mať, skutočne chýba. Zväz tiež súhlasí s tým, že vytvorenie energetickej únie pomôže zvýšiť bezpečnosť dodávok a posilní európsku pozíciu pri rokovaniach.

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič, ktorý je zodpovedný za energetiku, vo februári označil vznik energetickej únie za najambicióznejší európsky energetický projekt od vzniku Spoločenstva uhlia a ocele v 50. rokoch minulého storočia. Pri májovej návšteve Prahy potom oznámil, že komisia navrhne členským štátom EÚ, aby si budúci rok vypracovali individuálny národný energetický a klimatický plán.

Valenta na konci mája vystriedal vo funkcii šéfa zväzu Miloslava Zaura, ktorý odchádza do dôchodku. Od začiatku júla ho nahradí aj vo vedení spoločnosti RWE GasNet, ktorá je distribútorom zemného plynu v prevažnej časti ČR. Stane sa novým predsedom konateľov a výkonným riaditeľom. Doteraz Valenta viedol spoločnosť RWE Distribuční služby.

Český plynárenský svaz je združenie firiem a odborníkov pôsobiacich v plynárenstve a súvisiacich odboroch. Združuje asi 100 odborných združení a firiem pôsobiacich v plynárenstve.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.