Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. októbra 2016 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Šéf AZZZ: Ceny na trhu v energetike sú deformované

„Deformované ceny bránia investičným možnostiam a takisto bránia konkurencieschopnosti vo vnútri v energetike, čo sa samozrejme prenáša do celého priemyslu,“ spresnil Malatinský. Obnoviteľné zdroje energií (OZE) by mali byť podľa neho už natoľko životaschopné, že by sa mali zaradiť do energetickej konkurencie bez akýchkoľvek dotácií.

Podľa Mikuša sa na konferencii diskutovalo tradične o energetickom mixe, ako aj dlhodobej schopnosti spoľahlivo a bezpečne zásobovať ekonomiku a spotrebiteľov energiou. „Diskutovalo sa samozrejme o subvenciách do obnoviteľných zdrojov energií a tým aj o deformácii cien energií, ktorá nakoniec spôsobuje to, že tradičné osvedčené zdroje energie dnes nie je možné stavať bez subvencií,“ doplnil Mikuš.

„Z môjho pohľadu a z pohľadu účastníkov konferencie sa tak ohrozuje v dlhšom časovom horizonte schopnosť bezpečného a spoľahlivého zásobovania energiami. Deformácie cien energie môžu podľa mňa ohroziť konkurencieschopnosť našich producentov,“ upozornil. Deformácie treba podľa Mikuša z energetického trhu odstrániť a treba zásadným spôsobom prehodnotiť dotácie do OZE.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.