Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. októbra 2010 Ostatné od Energia.skSITA

SECRICOM predstavil výsledky dvojročného výskumu

Konzorcium Secricom predstavilo komunikačné systémy pre krízový manažment počas medzinárodnej akcie civilnej ochrany. Demonštrácia bola súčasťou plenárnej schôdze Vyššieho výboru pre civilné núdzové plánovanie NATO. Uskutočnilo sa na strednom Slovensku v dňoch 27.-29. septembra 2010. Členom 13 členného konzorcia Secricom je aj spoločnosť Geothermal Anywhere.

Demonštrácia prebehla za spolupráce jednotiek chemickej, biologickej, rádiologickej a jadrovej ochrany (CBRN) z Luxemburska, Slovenska, Rakúska a Českej republiky. V rámci jednej z akcií sa demonštroval scenár radiácie. Členovia konzorcia v rámci neho zaistili komunikáciu a riadenie tímov, ktoré sú zodpovedné za pohotovosť.

Medzinárodné publikum tvorili profesionáli civilnej obrany z jednotlivých členských štátov NATO. Mali možnosť sa oboznámiť s nasledujúcimi druhmi technológií:

Mobilná sieťová infraštruktúra

Aplikácie a zariadenia pre spojenie s veliteľským stanoviskom

Vzájomná kompatibilita mobilných telefónov, zariadení PDA, počítačov a dvoch rozličných typov rádií

Rozličné typy multimediálnej komunikácie (obrázky, text a hlas)

Lokalizácia aktérov na mape

Bezpečná cezhraničná komunikácia medzi veliteľským stanoviskom a vzdialeným expertom zo Španielska

Pevnosť spojenia medzi veliteľksým stanoviskom a vzdialenou miestnosťou, z ktorej sa kontroluje prevádzka

Výsledky projektu spolupráce následne do detailov prekonzultoval kontrolný tím výskumníkov z Európskej komisie (EK).

SCEPS – The Senior Civil Emergency Planning Committee je vrcholným poradným orgánom NATO pre ochranu civilného obyvateľstva a využitie civilných zdrojov ako podpora cieľov Severoatlantickej aliancie.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.