Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. septembra 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

SE začnú v sobotu generálnu odstávku 2. bloku v Mochovciach

„Po vykonaní prác plánovanej údržby a čiastočnej výmene paliva v reaktore bude nasledovať pevnostná tlaková skúška primárneho okruhu a všetkých parogenerátorov, ktorá preukáže tesnosť celého primárneho okruhu a pripravenosť na prevádzku,“ priblížila.

Súčasťou odstávky bude podľa jej informácií preventívna údržba jedného z troch bezpečnostných systémov druhého bloku elektrárne, generálna oprava jedného hlavného cirkulačného čerpadla a nízkotlakového dielu jednej turbíny. Realizáciou prác počas odstávky bude zavŕšený program opatrení na riadenie ťažkých havárií v atómových elektrárňach Slovenských elektrární.

„Slovensko sa tak stane jednou z prvých krajín v Európe, ktorá má všetky prevádzkované bloky vybavené opatreniami na prevenciu a/alebo zvládnutie nehody s tavením paliva v reaktore,“ zdôraznila.

Pripomenula zároveň, že odstávky a opravy sú štandardnou súčasťou životného cyklu každej elektrárne a uskutočňujú sa ako dlhodobo plánovaný proces.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.