Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. februára 2018 Ostatné od Energia.skTASR

SE: Výroba elektriny v roku 2017 medziročne stúpla o vyše 2,4 % na 19.444 GWh

Na vlani dodanej elektrine mala podľa SE z primárnych zdrojov najvyšší podiel energia získaná štiepením jadra, až 79,22 %. Ďalšími zdrojmi bez emisií oxidu uhličitého boli voda s 10,28 %, biomasa s 0,12-% podielom a slnko s podielom 0,01 %. Energia získaná spaľovaním uhlia mala v minulom roku na dodávke podiel 10,38 %.

„Viac vyrobenej aj dodanej elektriny je pre nás dobrou správou, a preto si aj veľmi cením úsilie všetkých, ktorí sa na tom aktívne podieľali. Od ľudí zo závodov, ktorí často napriek nepriazni počasia udržiavali naše zdroje prevádzkyschopné, až po zamestnancov riaditeľstva, ktorí dokázali vytvárať podmienky pre ich optimálne nasadzovanie. Zmeny v európskej energetike a ťažko predvídateľný vývoj cien elektriny však stále tlačia na zvyšovanie našej produktivity. Na meniace sa prostredie musíme reagovať inováciami, kreativitou a hľadaním nových, nekonvenčných riešení. Vlaňajšok priniesol viacero hmatateľných príkladov, že tento prístup prináša výsledky. V tomto roku ho preto budeme ešte intenzívnejšie aplikovať vo všetkom, čo robíme,“ dodal Bohumil Kratochvíl, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Slovenských elektrární.

Copyright © TASR 2018

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.