Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. februára 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

SE menili členov predstavenstva a dozornej rady

Mimoriadne valné zhromaždenie elektrární tak z funkcie člena predstavenstva odvolalo Viliama Kupca, ktorého nahradil Rastislav Antal. Za nových členov dozornej rady akcionári zvolili Róberta Mistríka a Jána Marušinca, ktorí vymenili Eduarda Strýčka a Milana Škultétyho. Mistrík sa stal zároveň predsedom dozornej rady SE.

Akcionármi Slovenských elektrární sú taliansky energetický koncern Enel s podielom 66 % a štát prostredníctvom FNM, ktorý vlastní zvyšných 34 % akcií. Predmetom činnosti SE je výroba, predaj, dovoz, vývoz a rozvod elektrickej energie, výroba a predaj tepla. Prevádzkujú pritom dve jadrové a dve tepelné elektrárne, ako aj 34 vodných elektrární.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.