Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. marca 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

SE budú odoberať vápenec od Cementárne Lietavská Lúčka

Slovenské elektrárne, a.s. (SE) budú odoberať vápenec od spoločnosti Cementáreň Lietavská Lúčka, a.s. Vápenec potrebuje slovenský dominantný výrobca elektrickej energie pre odsírenie a pre fluidný kotol v tepelnej elektrárni v Novákoch. Ako vyplýva z výsledkov tendra, cementáreň zinkasuje za dodávku vápenca vyše 8,5 mil. eur.

Slovenské elektrárne sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku a druhým najväčším výrobcom elektriny v strednej a východnej Európe. Po ukončení privatizácie v apríli 2006 Enel S.p.A. kontroluje 66 % akcií spoločnosti a zvyšných 34 % vlastní Slovensko prostredníctvom Fondu národného majetku, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR. Slovenské elektrárne prevádzkujú 5 737 MW inštalovaného výkonu. Slovenské elektrárne sú prevádzkovateľom dvoch jadrových elektrární, dvoch tepelných elektrární a 34 vodných elektrární.

Spoločnosť Cementáreň Lietavská Lúčka patrí medzi tradičných výrobcov stavebných hmôt. Rozhodnutie o zastavení výroby cementu v roku 1998 znamenalo zásadnú zmenu orientácie výroby. Z výrobcu cementu sa firma stala špecializovaným výrobcom mletých vápencov a dolomitov.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.