Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

SE: Atómové elektrárne v SR spĺňajú najvyššie bezpečnostné štandardy

Inšpektorát dnes informoval o odhalení viacerých porušení bezpečnostných predpisov v prevádzkach elektrární Mochovce a Jaslovské Bohunice, ktoré sa týkali predovšetkým rôznych dodávateľov prác a obslužných činností. Kontrolóri vykonali celkovo 25 previerok u 10 spoločností, pričom odhalili spolu 222 nedostatkov.

Podľa Burdovej však väčšina zistení NIP bola v stanovenom čase odstránená a mala len administratívny charakter, napr. nedostatky v predpisoch, dokumentácii a záznamoch. „Proces odstraňovania pokračuje v súlade s termínmi, ktoré určil Národný inšpektorát práce. Nesúlady zistené pri inšpekcii u zahraničnej dodávateľskej firmy boli v rámci stanoveného termínu taktiež odstránené,“ zdôraznila hovorkyňa elektrární.

Na stavenisku 3. a 4. bloku AE Mochovce sa podľa Burdovej venuje neustála pozornosť bezpečnosti prostredníctvom rôznych nástrojov a činností, ktoré sa vykonávajú nielen s vlastnými zamestnancami SE, ale aj dodávateľskými pracovníkmi a ich subdodávateľmi. Pozitívne výsledky podľa nej potvrdzuje aj fakt, že na 60 odpracovaných hodín na stavbe pripadá v priemere 1 hodina školenia a miera úrazovosti na stavenisku v Mochovciach je hlboko pod priemerom SR aj EÚ.

„Bezpečnosť je najvyššou prioritou Slovenských elektrární, člena skupiny Enel. V súlade s týmto princípom SE neustále pracujú na zvyšovaní kvality bezpečnostných štandardov prostredníctvom integrovaného manažérskeho systému,“ doplnila Burdová.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.