Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. júla 2012 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

Schott Solar končí s výrobou solárnych panelov v Česku

Najväčší výrobca solárnych panelov v Česku pre zlú situáciu na trhoch s fotovoltikou zastavuje výrobu, ktorá žila predovšetkým z veľkého rozmachu výroby elektriny zo slnka, podporovanej spravidla vysokými výkupnými cenami i inými výhodami od štátu.

„Obchodovanie s fotovoltickými výrobkami je dlhodobo zasiahnuté vážnym poklesom cien, ku ktorému došlo najmä zásluhou ázijských konkurentov,“ vysvetľuje firma svoj koniec. Inými slovami, panely z Valašského Meziříčí sú v porovnaní s tými čínskymi už príliš drahé.

Koncern Schott, ktorý sa solárnej elektrine venuje od roku 1958, opúšťa z veľkej časti solárny biznis, zatvára napríklad aj veľký závod v Albuquerque v USA. Chce sa sústrediť len na výrobu koncentrovaných solárnych elektrární. Firma síce za dva roky znížila výrobné náklady o polovicu, ceny panelov však klesli ešte viac.

Schott vyrábal solárne panely vo Valašskom Meziříčí od roku 2004, no do augusta chce skončiť a továreň na okraji Valašského Meziříčí ponúkne investorom.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.