Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. decembra 2011 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Schneider Electric s ocenením Gigaton Award

Neziskové organizácie The Carbon War Room a The Gigaton Throwdown spoločne so Svetovým Klimatickým Samitom ocenili aktivity spoločnosti Schneider Electric v znižovaní uhlíkovej stopy a ochrane životného prostredia. Cena Gigaton Award má inšpirovať spoločnosti podnikať čo najefektívnejším spôsobom s ohľadom na znižovanie emisií CO2. V tom roku ocenenie popri Schneider Electric získali aj spoločnosti Suntech, Tesco, Philips, Swisscom a Centrica.

„Oceňujeme spoločnosť Schneider Electric za jej výnimočné úsilie, ktoré vytvára nový štandard v odvetví z pohľadu produkcie CO2 a udržateľného spôsobu podnikania,“ povedal Jigar Shah, riaditeľ organizácie Carbon War Room. „Veríme, že úsilie ocenených spoločností bude inšpirovať ďalších.“

Schneider Electric získal ocenenie Gigaton za najlepšie výsledky vo svojom odvetví, predovšetkým za aktivity v oblastiach energetickej efektívnosti a rozvoja inteligentných sietí, tzv. smart grids.

„Produkcia CO2 má rovnako dopad na životné prostredie, ako aj na biznis. Z pozície špecialistu v manažmente energií sa zameriavame na podporu energetickej účinnosti a znižovanie emisií oxidu uhličitého pre našich klientov. Zároveň sami aplikujeme identické riešenia. Okrem environmentálneho dopadu majú efektívne riešenia aj veľký obchodný potenciál,“ hovorí Gilles Vermot Desroches, viceprezident pre udržateľný rozvoj Schneider Electric.

Na ocenenie Gigaton Awards bolo nominovaných celkovo 25 spoločností. Pri hodnotení zohľadňovala porota množstvo kritérií, vrátane objemu vyprodukovaných emisií aj ich redukcie za posledný rok. Firemné dáta boli prevzaté zo správy Carbon Disclosure Project 500, ktorá sleduje aktivity zamerané na redukciu oxidu uhličitého v najväčších svetových korporáciách. Tieto informácie boli následne analyzované združením The Carbon War Room a ďalšími partnermi podľa kritérií špecifických pre jednotlivé odvetvia. Víťazi boli vybraní 21 člennou porotou.

Viac informácii o ocenení je k dispozícii na http://www.gigaton-awards.com.

O spoločnosti Schneider Electric

Ako globálny špecialista v manažmente energií, s prevádzkami vo viac než 100 krajinách, ponúka Schneider Electric integrované riešenia v celej šírke rôznych segmentov trhu. Spoločnosť je lídrom v oblasti energetiky a infraštruktúry, priemyselných procesov, automatizácie budov, ako aj dátových centier a sietí a v rezidenčnom segmente. Zameriava sa na bezpečnosť energie, jej spoľahlivosť a efektívnosť. Firma, ktorá zamestnáva vyše 100 000 ľudí dosiahla v roku 2010 obrat na úrovni 20 miliárd eur. Schneider Electric pomáha jednotlivcom aj organizáciám „získať maximum zo svojej energie.“

Schneider Electric, make the most of your energy. http://www.schneider-electric.com

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.