Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. júna 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Schneider Electric a ROSATOM rozširujú spoluprácu

„Cieľom podpísaného Memoranda je zintenzívniť dlhodobú úspešnú spoluprácu so spoločnosťou Schneider Electric a tiež prehĺbiť spoluprácu, ktorá nám umožní dosiahnuť novú úroveň spoločnej práce najmä pokiaľ ide o trhy tretích krajín,“ povedal Sergej Kirijenko.

Dokument definuje hlavné smery spoločných aktivít spoločností, vrátane spolupráce v rámci medzinárodných projektov výstavby jadrových elektrární, rovnako ako technologická spolupráca zameraná na výrobu moderných elektrických zariadení a poskytnutia riešení v oblasti riadenia a regulácie(I&C), založených na technológiách Schneider Electric pre podniky jadrového priemyslu.

„Schneider Electric má dlhú a plodnú spoluprácu s ROSATOM-om. Prenos priemyselných technológií na výrobu zariadení jadrovej elektrárne, ktorá je v súlade s požiadavkami medzinárodnej a ruskej bezpečnosti, je jednou z kľúčových oblastí našej spolupráce, ktorú plánujeme posilniť a rozšíriť,“ uviedol Jean-Pascal Tricoire.

Významnú úlohu v lokalizácii riešení Schneider Electric pre jadrové elektrárne bude hrať Uralský elektromechanický závod (UEMZ), dcérska spoločnosť ROSATOM-u, ktorá už má licenciu na výrobu buniek s vysokým napätím od Schneider Electric.

Zdroj: AMI Communications Slovakia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.